Biuro projektu
„Zintegrowany Program Rozwoju Politechniki Lubelskiej – część druga”
ogłasza rekrutację na szkolenie z zakresu dostosowania standardów zarządczych do obowiązujących ustaw:
Prawo Zamówień Publicznych.
Szkolenie adresowane jest do pracowników Politechniki Lubelskiej, tworzących kadrę administracyjną zgodnie z Regulaminem wsparcia dla kadry kierowniczej, administracyjnej i dydaktycznej Politechniki Lubelskiej (załącznik nr B do Regulaminu Projektu).
- Nazwa szkolenia: Prawo zamówień publicznych
- Liczba uczestników: 15
- Liczba godzin szkolenia: 14
- Liczba dni szkolenia: 2 (po 7 godz./dzień)
- Cel szkolenia: podniesienie kompetencji zarządczych kadry administracyjnej Politechniki Lubelskiej
- Dokument potwierdzający ukończenie szkolenia: uczestnik szkolenia otrzymuje certyfikat/zaświadczenie
- Miejsce realizacji szkolenia: na terenie miasta Lublin
- Opis szkolenia: Szkolenie z zakresu ustawy Prawo zamówień publicznych stanowi bardzo istotny i ważny element w prawidłowym wydatkowaniu środków budżetowych, a do stosowania przepisów w tym zakresie zobowiązane są głównie podmioty sektora finansów publicznych. Szkolenie kadry administracyjnej przyczyni się do lepszej organizacji pracy, jednoznacznego określenia zadań, kompetencji i odpowiedzialności pracowników w tym obszarze. Zakres szkolenia dot. zamówień publicznych, obejmuje znowelizowaną ustawę Prawo zamówień publicznych oraz akty wykonawcze, orzecznictwo zespołów arbitrów i sądów powszechnych, opinie prawne Urzędu Zamówień Publicznych. Zatem ukończenie szkolenia ułatwi spełnianie wymogów prawnych i zapewni szybkie dostosowanie uregulowań wewnętrznych do zmian zachodzących w obowiązującym systemie prawnym. Szkolenie będzie odbywać się w formie zajęć warsztatowych.
- Program szkolenia:
- Prawidłowe szacowanie wartości zamówienia zgodnie z ustawą Prawo Zamówień Publicznych (m.in. zasady definiowania „zamówień podobnych” na podstawie tożsamości przedmiotowej, czasowej oraz podmiotowej, jednorodne usługi oraz podobne dostawy, tożsamość czasowa z perspektywy planowania zamówień, dozwolony podział zamówienia na części/zamówienia odrębne, tożsamość przedmiotu zamówienia – czyli prawidłowa agregacja usług/dostaw i robót budowlanych
- Prawidłowe przygotowanie Planu postępowań o udzielenie zamówienia publicznego (m.in. aktualizacja planu postępowań o udzielenie zamówień, zamówienia planowane a zamówienia nieplanowane)
- 11 Ustawy Pzp: Postepowania na usługi badawcze i rozwojowe, kulturalne związane z organizacją wystaw, koncertów festiwali itd.
- Prawidłowe przygotowanie opisu przedmiotu zamówienia oraz analiza potrzeb
i wymagań - Konflikt interesów i prawomocne skazanie za przestępstwo – zmiany co do kręgu osób zobowiązanych po stronie zamawiającego do złożenia oświadczenia, czas składania oświadczeń
- Postępowanie poniżej progów unijnych – tryb podstawowy i jego warianty, pozostałe tryby w procedurze krajowej – in. zamówienie z wolnej ręki
- Postępowania powyżej progów unijnych (omówienie trybów ze szczególnym uwzględnieniem przetargu nieograniczonego, dialogu konkurencyjnego).
- Ogłoszenia zamieszczane w Biuletynie Zamówień Publicznych lub Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej
- Przedmiotowe i podmiotowe środki dowodowe
- Reguły stawiania warunków udziału w postepowaniu, zmiany w zakresie polegania na potencjale podmiotów trzecich, wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenia zamówienia
- Kryteria oceny ofert i zasady ich oceny
- Składanie i otwarcie ofert – reguły wyznaczania terminów składania ofert
i wniosków o dopuszczenia do udziału w postępowaniu, w tym terminy minimalne, okres związania ofertą i jego przedłużenie, zabezpieczenie wadialne, zabezpieczenie należytego wykonania umowy - Oferta w formie elektronicznej, w postaci elektronicznej opatrzona podpisem zaufanym lub podpisem osobistym, cyfrowe odwzorowanie dokumentu oraz rodzaje podpisów
- Badanie i ocena ofert, wybór oferty najkorzystniejszej – wezwanie w przedmiocie złożenia lub uzupełnienia przedmiotowych i podmiotowych środków dowodowych, nowe podstawy odrzucenia oferty, niemożność wyboru oferty najkorzystniejszej – oferty dodatkowe.
- Zakończenie postepowania – udzielenie zamówienia, nowe podstawy unieważnienia postępowania, obowiązki informacyjne i publikacyjne zamawiającego.
- Zmiany w zakresie środków ochrony prawnej. Pozasądowe rozwiązywanie sporów.
- Umowa – postanowienia niedopuszczalne, zapisy obowiązkowe, zmiana umowy, odstąpienie i unieważnienie, raport z realizacji umowy, ogłoszenie o wykonaniu umowy.
Pracownicy zainteresowani szkoleniem proszeni są o zapoznanie się z treścią Regulaminu projektu Zintegrowany Program Rozwoju Politechniki Lubelskiej – część druga, umowa nr POWR.03.05.00-00-Z060/18 w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego i złożenie następujących dokumentów: formularz danych osobowych (załącznik nr 1b do Regulaminu), oświadczenie kwalifikowalności uczestnika (załącznik 2b do Regulaminu), oświadczenie uczestnika projektu (załącznik 3b do Regulaminu), list motywacyjny, opinia przełożonego wraz z jego zgodą na udział w formie wsparcia, orzeczenie o niepełnosprawności (jeśli dotyczy).
Dokumenty należy składać w Biurze Projektu (inż. Magdalena Latkowska, tel.: 81 538 43 49, e-mail: m.latkowska@pollub.pl), Budynek „Pentagon”, pok. 118, ul. Nadbystrzycka 36B, 20‑618 Lublin w terminie do dnia 22 lutego 2022 r. Dokumenty należy składać w kopercie z dopiskiem nazwy szkolenia ”Rekrutacja na szkolenie z zakresu dostosowania standardów zarządczych do obowiązujących ustaw: Prawo Zamówień Publicznych”.